Strona główna > Okulary i soczewki progresywne > 5 porad na koniec lata dla zdrowych oczu

Koniec sezonu letniego to coś więcej niż tylko przyzwyczajanie się do roku szkolnego i przygotowywanie się do sezonu piłkarskiego. Uważamy, że to świetny czas, aby pomyśleć o zdrowiu swoich oczu! Kiedy zatrzymasz się, aby rozważyć pozostałe słoneczne dni lata, jak również wszystkie działania, które są o kick off w ruchliwej jesieni, istnieje niewiele lepszych momentów w kalendarzu, aby wziąć kilka minut i skupić się na swoich oczach. Skorzystaj z tej pory roku, kiedy harmonogramy są zazwyczaj nieco bardziej elastyczne i rozważ te wskazówki z końca lata, aby skupić się na swoich oczach.

  1. Kup nową parę okularów przeciwsłonecznych - okulary przeciwsłoneczne to nie tylko dodatek do mody. Jeśli kupisz okulary przeciwsłoneczne, które blokują 99%-100% promieni UVA i UVB, chronisz swoje oczy przed uszkodzeniami, które mogą być spowodowane przez promieniowanie słoneczne. Ostatnie badania przeprowadzone przez National Eye Institute pokazują, że ekspozycja na słońce ma dramatyczny wpływ na rozwój zaćmy, co jeszcze bardziej podkreśla znaczenie ochrony oczu. Ponadto, dla dobra Twoich oczu i skóry, rozważ noszenie kapelusza podczas przebywania na zewnątrz. Chętnie zobaczymy Cię w salonie optycznym Allied Eye, aby zaprezentować naszą nową linię stylowych okularów przeciwsłonecznych!
  2. Noś okulary na basenie - Podczas gdy okulary pozwalają Ci widzieć wyraźnie w basenie, chronią one również Twoje oczy przed zaczerwienieniem i podrażnieniem spowodowanym poziomem pH w wodzie basenowej. Chlor i inne substancje chemiczne używane do utrzymania wody w basenie w czystości i bezpieczeństwie często powodują podrażnienie oczu. Dodatkowo, o tej porze roku obserwujemy znaczną liczbę infekcji oczu, które są w dużej mierze spowodowane przez bakterie, które mogą żyć w basenach. Ponadto, istnieje większe prawdopodobieństwo utraty kontaktu, jeśli pływasz bez gogli! Masz dość swoich kontaktów? W tym również możemy pomóc!
  3. Używaj kropli do oczu na alergie - Jeśli cierpisz na sezonowe alergie, lato często zapewnia bardzo potrzebną przerwę. Jednak wielu z nas zmaga się z nimi jeszcze bardziej o tej porze roku z powodu bardziej suchej pogody, która może powodować pylenie kurzu i trawy. Kiedy twoje oczy są podrażnione, możesz niechcący zadrapać rogówkę lub inną część oka, powodując dodatkowe uszkodzenia i ból. Infekcje oczu regularnie wynikają również z pocierania i drapania oczu, więc zadbaj o mycie rąk i unikaj dotykania okolic oczu rękami.
  4. Dużo odpoczywaj - wszyscy wiemy, że odpowiednia ilość snu pomaga naszemu organizmowi zachować zdrowie, ale brak odpoczynku może mieć również wpływ na Twój wzrok. Niedokrwienna neuropatia optyczna (uszkodzenie nerwu wzrokowego, które powoduje ból oczu i utrudnia wyraźne widzenie), jaskra i skurcze oczu to wszystko potencjalne problemy spowodowane brakiem snu. Tak więc, aby Twoje oczy były silne i zdrowe, upewnij się, że masz dużo snu w nocy - i drzemkę w weekend. Ze względu na późniejsze wstawanie słońca, latem łatwo jest położyć się spać później, ale Twoje ogólne zdrowie zależy od stałej i znaczącej ilości odpoczynku!
  5. Zrób badanie wzroku- to fantastyczna pora roku na regularne badanie wzroku, zwłaszcza jeśli masz dzieci! Jak jesień staje się bardziej ruchliwe, liczne wyzwania mogą zaprezentować się do planowania badań oczu, zwłaszcza biorąc pod uwagę zajęcia po szkole. W związku z tym, że wkrótce rozpoczną się zajęcia, upewnij się, że cała Twoja rodzina przechodzi coroczne badanie wzroku i że Twoje recepty są aktualne. Dr Matzkin może zauważyć zmiany w zdrowiu Twoich oczu, jeśli rutynowo uczęszczasz na badania wzroku.

Aby umówić się na badanie wzroku, skontaktuj się z nami w Allied Eye pod numerem (423) 855-8522.