Strona główna > Okulary i soczewki progresywne > Charakterystyka soczewek progresywnych

Mówiąc o zaletach soczewek progresywnych zazwyczaj w pierwszej kolejności zwraca się uwagę na to, że zapewniają one możliwość ostrego widzenia nie tylko na każdą odległość, ale również w każdym kierunku.

Okazuje się przy tym, że okulary z tym typem soczewek mogą być wykorzystywane bez względu na okoliczności, w jakich się znajdujemy. Ich najbardziej charakterystyczną cechą jest szerokie pole widzenia na każdą odległość, nie bez znaczenia jest jednak i to, że charakteryzują się stabilizacją obrazu i minimalnymi jedynie zniekształceniami. Osoby, które po nie sięgają zwracają też uwagę na to, że soczewki progresywne zapewniają uczucie pewności bez względu na okoliczności gwarantując płynne przejście pomiędzy widzeniem tego, co jest daleko oraz tego, co jest blisko. Na rynku spotkać możemy się z przynajmniej kilkoma rodzajami soczewek progresywnych. Na pierwszy plan wysuwają się soczewki indywidualne charakteryzujące się tym, że są najbardziej zaawansowane.

Soczewki tego typu przygotowuje się na indywidualne zamówienie i uwzględniają nie tylko ostrość widzenia, ale także parametry takie, jak choćby noszenie okularów i ich kąt pochylenia. Soczewki indywidualne dopasowuje się również do spodoba, w jaki wykorzystywany jest wzrok, uwzględniają więc to, gdzie i jakie odległości mają największe znaczenie dla ich odbiorcy. Dla soczewek progresywnych zaawansowanych charakterystyczne jest również to, że wykonuje się je w technologii obróbki cyfrowej ze strefą progresji umieszczoną na wewnętrznej ich części. Gdy mamy do czynienia z rozwiązaniami standardowymi, progresja jest ulokowana po zewnętrznej stronie soczewki. W sprzedaży dostępne są również soczewki progresywne z linii ekonomicznej – nieco grubsze od tych, które cieszą się obecnie największą popularnością, ale zwracające na siebie uwagę ze względu na atrakcyjność cenową. Za każdym razem możemy przy tym liczyć na naturalne widzenie na wszystkie odległości.