Strona główna > Okulary i soczewki progresywne > Chroń oczy podczas pływania

Zespół Allied Eye rozumie, jak wielką frajdą może być pływanie latem. Niezależnie od tego, czy pływasz w basenie w swoim domu, na lokalnym basenie czy w parku wodnym, ważne jest, abyś chronił swoje oczy przed zagrożeniami, jakie woda może spowodować dla zdrowia Twoich oczu.

Pływanie na własne ryzyko dla oczu

Podczas czyszczenia basenu stosuje się wiele różnych środków chemicznych, które zabijają i dezynfekują wszelkie bakterie znajdujące się w wodzie. Jednak te same środki chemiczne, które są stosowane do uzdatniania wody i zapewnienia jej bezpieczeństwa, mogą również zaszkodzić Twoim oczom. Mogą wystąpić takie objawy, jak zaczerwienienie, swędzenie, zapalenie, a nawet związane z chemikaliami różowawe zapalenie oczu. Dlatego ważne jest, aby podczas pływania w wodzie podejmować działania zapobiegawcze.

Przede wszystkim należy nosić okulary do pływania. Okulary pływackie są również potrzebne do pływania w oceanach, rzekach i jeziorach, ponieważ w tych wodach mogą żyć bakterie i odpady zwierzęce.

Gogle to najlepszy sposób ochrony oczu podczas pływania, ale nie zawsze zapobiegają one przedostaniu się wody do oczu. Jeśli nosisz kontakty, najlepiej zdejmij je na czas pływania, ponieważ gogle nie są niezawodną metodą utrzymania oczu w suchości. Wynika to z kilku powodów: Po pierwsze, kontakty bardzo łatwo zgubić. Ponadto na kontaktach łatwo rozwijają się bakterie, co zwiększa podatność na infekcje oczu wywołane przez wodę.

Jeśli nie masz do dyspozycji okularów, pamiętaj, aby podczas pływania pod wodą zamknąć oczy. Najlepiej jednak, jeśli to możliwe, trzymać głowę nad wodą.

Należy pamiętać, że zapalenie spojówek, zwłaszcza "chemiczne zapalenie spojówek", jest bardzo powszechne wśród pływaków. Dlatego jeśli wystąpi którykolwiek z objawów, takich jak zaczerwienienie, opuchnięcie powiek, niewyraźne widzenie lub wyciek wydzieliny z oka, pamiętaj, aby jak najszybciej umówić się na wizytę u okulisty.

Czy Twoje oczy szczypią lub pieką? Umów się na wizytę w Allied Eye już dziś, aby nasz wysoko wykwalifikowany okulista mógł przyjrzeć się Twoim oczom i zdecydować o odpowiednim planie leczenia, który pozwoli Ci szybko wrócić do zabawy tego lata.