Strona główna > Okulary i soczewki progresywne > Co powinieneś wiedzieć o różowym oku

Grypa zwykle dostaje szumu podczas jesieni, jak studenci i rodzice dostać strzały grypy w masie. Ale równie często podczas jesieni dzieci i dorośli dotykają klamek, klawiatur, biurek, poręczy, technologii itp. Jeśli weźmiemy pod uwagę ile rzeczy dotykamy w ciągu dnia, w połączeniu z tym jak często ludzie dotykają naszej twarzy (uwaga spoiler: setki razy dziennie), wirusy i bakterie mogą szybko rozprzestrzeniać się z jednej osoby na drugą, zwłaszcza najczęstsza infekcja oczu - zapalenie spojówek, znane również jako różowe oko.

Różowe oko to obrzęk i zapalenie cienkiej warstwy tkanki oka, która pokrywa białą część oka, zwaną spojówką. Infekcja ta może dotyczyć jednego lub obu oczu. Jest wysoce zakaźna, zarówno gdy jest to bakteryjne zapalenie spojówek, jak i wirusowe zapalenie spojówek. Bakteryjne zapalenie spojówek jest wynikiem zakażenia bakterią paciorkowca lub gronkowca w oku, które może rozpocząć się w Twoim układzie oddechowym, a następnie rozprzestrzenia się poprzez kontakt fizyczny z osobą dotkniętą chorobą lub podczas dotykania twarzy lub oczu bez umycia rąk. Bakteryjne różowe oko może być również spowodowane przez kontakty, które nie zostały prawidłowo wyczyszczone lub poprzez dzielenie się tuszem do rzęs lub eyelinerem. Wirusowe różowe oko jest spowodowane przez tego samego wirusa, co zwykłe przeziębienie. Rozprzestrzenia się on poprzez kichanie, kaszel lub dotykanie oczu lub twarzy nieumytymi rękami. Zapalenie spojówek może być również spowodowane przez alergie, ponieważ alergeny powodują swędzenie oczu, co może prowadzić do przedostawania się zarazków do oka poprzez zarazki na rękach.

Objawy różowego oka to podrażnienie, różowe przebarwienie białej części oka. Możesz również doświadczyć swędzenia lub pieczenia, wydzieliny pochodzącej z zainfekowanego oka lub obrzęku powiek. Jeśli uważasz, że Ty lub Twoje dziecko może mieć różowe oko, ważne jest, abyś skontaktował się z naszym zespołem w Allied Eye w celu podjęcia leczenia. Możemy pomóc złagodzić dyskomfort i skrócić czas trwania infekcji, a także zapobiec jej rozprzestrzenianiu się na innych członków rodziny lub przyjaciół. W przypadku bakteryjnego różowego oka możemy przepisać krople do oczu z antybiotykiem, ale w przypadku wirusowego różowego oka nie ma szybkiej recepty, ponieważ wirus musi przejść swoją drogę. Jednak w przypadku wirusowego różowego oka możemy pomóc znaleźć opcje łagodzenia bólu związanego z infekcją - takie jak ciepłe okłady na oko, steroidowe krople do oczu itp. Jeśli nosisz kontakty i masz różowe oko, ważne jest, aby poinformować nas o tym, ponieważ istnieje protokół z kontaktami i zapaleniem spojówek, który powinien być przestrzegany, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się infekcji.

Teraz, gdy omówiliśmy, co zrobić, gdy masz zakażone różowe oko, porozmawiajmy o tym, co można zrobić, aby zapobiec. Należy upewnić się, aby umyć ręce, zwłaszcza w sezonie grypowym, aby zapobiec zarazkom na rękach, które następnie mogą być osadzone w oczach. Ponadto, nie należy dzielić się makijażem, poszewkami na poduszki lub futerałami na kontakty z innymi ludźmi, aby uniknąć ekspozycji. Wreszcie, upewnij się, że chronisz swoje oko szkłem lub okularami przeciwsłonecznymi w wietrzne dni, ponieważ alergeny w jesiennej bryzie mogą podrażnić Twoje oczy i zwiększyć prawdopodobieństwo, że dotkniesz lub swędzisz oczy nieczystymi rękami.

Jeśli obawiasz się ekspozycji na różowe oko lub doświadczasz niektórych z powyższych objawów, skontaktuj się z naszym biurem, aby umówić się na spotkanie, dzwoniąc do nas pod numer 423-855-8522.