Dbaj o swoje

Na początku musimy sobie uzmysłowić, że ekran monitora będzie emitował światło, którego odbicia i refleksy gromadzić się mogą na naszych okularach. W ten sposób oko będzie musiało wykonywać dodatkowy wysiłek, by przedrzeć się przez te odblaski i zobaczyć to na co rzeczywiście patrzymy.

Osobiście tego nie czujemy, ale nasze oko będzie to czuło i może to być związane z jego szybszym psuciem się. Należy stosować powłokę antyrefleksyjną, która będzie to problem rozwiązywać. Wpatrywanie się w telewizor, smartfon czy tablet i monitor mogą powodować różne problemy z oczami przede wszystkim ze względu na ich zmęczenie. Będzie się ono objawiać bólem, pieczeniem oczu oraz gorszym widzeniem a także nadmierną wrażliwością na światło.

Ekrany emitują światło widzialne wysokiej energii, które znane jest jako światło niebieskie, które może mieć bardzo negatywny wpływ na nasz oczy. Dlatego należy szukać rozwiązań, które mogą to rozwiązać i dlatego stosuje się powłokę antyrefleksyjną. Jest ona już niezłym zabezpieczeniem, ale nie chroni przed światłem niebieskim. Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że wpatrując się w ekran komputerowy nasze oczy będą miały cały czas napięcie mięśnie. Jest to dla nich niekorzystne i dlatego tak często pojawiają się różne problemy. Ekrany poniżej 100 Hz miały wadę mrugania przez co niestety nasze oczy szybciej się męczyły. Powłoka antyrefleksyjna w pewnej mierze eliminuje odblaski, jednak stosowanie jej nie będzie chronić przed pogarszaniem się ostrości widzenia. Dlatego trzeba co rok badać wzrok i zmieniać moc soczewek. W związku z pracą przy komputerze mogą się pojawiać takie problemy jak zespół suchego oka, zmiany ostrości widzenia. Jest wiele takich chorób, które związane są w głównej mierze ze zmęczeniem naszych oczu. Ból będzie mijał, gdy oczy odpoczną. Bóle jednak są tak naprawdę początkiem naszych problemów ze zdrowiem. W dłuższej perspektywie tak naprawdę może się okazać, że z oczu wynikać będą liczne inne choroby, z którym będziemy musieli się zmagać.