Strona główna > Okulary i soczewki progresywne > Dbaj o zdrowie swoich oczu przy cukrzycy

Prawie 10% osób w Stanach Zjednoczonych cierpi na cukrzycę. Oznacza to, że 29 milionów ludzi ma podwyższony poziom glukozy, czyli cukru we krwi. Z biegiem lat, ten wysoki poziom glukozy może uszkodzić Twoje oczy. Najczęstszym problemem związanym z cukrzycą jest retinopatia cukrzycowa, która jest główną przyczyną ślepoty u osób dorosłych w Ameryce. Oznacza to, że wrażliwa na światło tkanka z tyłu oka, siatkówka, ulega uszkodzeniu; zdrowa siatkówka jest niezbędna dla wyraźnego widzenia. Objawy retinopatii cukrzycowej to zamazane widzenie, pływające lub ciemne plamy oraz ból lub ucisk w oczach. Cukrzyca jest również związana z podwyższonym ryzykiem wystąpienia zaćmy i jaskry. Są to wszystkie poważne choroby oczu, którym można zapobiec poprzez dobrą opiekę okulistyczną. Istnieją 3 główne sposoby uniknięcia powikłań ocznych związanych z cukrzycą:

  1. Zarządzaj poziomem cukru we krwi i wysokim ciśnieniem krwi. Podczas gdy cukrzyca jest podwyższony poziom cukru we krwi, można spowolnić uszkodzenia naczyń krwionośnych oka poprzez utrzymanie poziomu glukozy pod kontrolą. Upewnij się, że badanie krwi A1c jest wykonywane kilka razy w roku. Ponadto, wysokie ciśnienie krwi jest często związane z cukrzycą i może prowadzić do chorób oczu. Poproś swojego lekarza o sprawdzenie ciśnienia krwi podczas każdej wizyty w jego gabinecie.
  2. Utrzymuj zdrowy styl życia. Jeśli cierpisz na cukrzycę, podejmij wysiłek, aby prowadzić zdrowy styl życia. Na przykład skup się na zdrowym odżywianiu i regularnych ćwiczeniach, co może pomóc wpłynąć na poziom cukru we krwi. Ponadto, jeśli palisz, rzuć palenie, ponieważ palenie może powodować problemy z naczyniami krwionośnymi, co dodatkowo zwiększa ryzyko wystąpienia tych powikłań ocznych.
  3. Nie pomijaj swojego corocznego badania wzroku! Aby wcześnie zauważyć wszelkie problemy, upewnij się, że Twoje oczy są sprawdzane co roku. Jest to ważne dla Twoich okulistów, aby sprawdzić naczynia krwionośne w Twoich oczach pod kątem wczesnych oznak uszkodzenia i umożliwić im leczenie wszelkich komplikacji. Jeśli chcesz umówić się na badanie wzroku, skontaktuj się z nami w Allied Eye pod numerem 423-855-8522.