Strona główna > Okulary do komputera > Do komputera - wybierz okulary

Do komputera - wybierz okulary

Specjalne okulary do komputera będą idealnym rozwiązaniem dla osób, które są zawodowo aktywne i narażone na działanie szkodliwego promieniowa niebieskiego.

Fale niewidzialne, które są emitowane przez monitor będą docierać do oka i mają negatywny wpływ na cały układ wzrokowy. Przez to mogą się pojawiać bóle głowy, pieczenie czy swędzenie oczu oraz nadmierne łzawienie. Podstawowym działaniem, które może usunąć ten problem będzie stosowanie specjalnych okularów z filtrem, który zatrzyma UV. Jeśli chcemy mieć takie okulary to powinniśmy udać się do sprawdzonego optyka, by ten filtr rzeczywiście istniał w kupionych okularach. Innym jeszcze rozwiązaniem dla oczu może być wykonywanie specjalnych ćwiczeń. Jeśli pracuje się długo przy komputerze co jakiś czas powinno się zmienić odległość patrzenia. Należy sobie wybierać jakiś punkt w oddali i przez dłuższy czas się w niego wpatrywać. Wystarczy to robić, by nieco rozluźnić soczewkę i doprowadzić do zaniku skurczu akomodacyjnego, który dla naszego oka nie będzie korzystny.

Jeśli chce się chronić wzrok to warto także stosować specjalne krople, w których znajduje się sól fizjologiczna. W pomieszczeniach klimatyzowanych pojawiać się będzie suche powietrze, które uniemożliwia tworzenie oczom łez. Tym samym nasza rogówka nie będzie dobrze odżywiona. Dzięki specjalnym kroplom oczy będą nawilżone i pojawią się tam substancje, które odpowiednio nawilżą całą rogówkę oraz przednią część oka. Do dalszych struktur dostaną się dzięki temu ważne wartości odżywcze. Zespół suchego oka to problem, który pojawia się u osób pracujących w klimatyzowanych biurach, gdzie brakuje w oczach łez. Jest to problem początkowo niegroźny, który może się rozwinąć do takiego etapu, że nasze oczy będą miały duże problemy z normalnym funkcjonowaniem i tym samym będzie to utrudniało pracę.