Strona główna > Okulary i soczewki progresywne > Jak skrócić czas powrotu do zdrowia po operacji zaćmy

Operacja zaćmy jest jedną z najczęściej wykonywanych operacji w Stanach Zjednoczonych. Niejednokrotnie sam zabieg trwa mniej niż pół godziny! Często jednak widzimy, jak pacjenci spowalniają swój powrót do zdrowia, nie planując odpowiednio dni po zabiegu.

Po zabiegu, przez około godzinę będziesz odpoczywać w sali pooperacyjnej. Ważne jest, aby zorganizować kogoś, kto odwiezie Cię do domu, aby rozpocząć rekonwalescencję. Prowadzenie samochodu jest bardzo złym pomysłem, ponieważ Twoja wizja może pojawić się mętna lub niewyraźna, ponieważ Twoje oczy muszą dostosować się do usunięcia zaćmy, która Cię dręczyła. Twoje oczy będą potrzebowały czasu, aby dostosować się do bardziej przejrzystej soczewki. Typowa pełna rekonwalescencja po operacji zaćmy trwa około jednego miesiąca, ale dzięki proaktywnej postawie podczas rekonwalescencji można zapewnić, że proces ten przebiega bezproblemowo, a wszelkie komplikacje są ograniczone.

Przede wszystkim ważne jest, aby zwracać uwagę na wskazówki, które daje dr Matzkin, takie jak sposób stosowania specjalnych kropli do oczu, które mają zapobiegać infekcjom. Należy również nosić osłonę na oczy (lub okulary), aby pomóc chronić oczy. Należy unikać pocierania lub naciskania na oko, aby nie doszło do uszkodzenia tego obszaru podczas rekonwalescencji. Kiedy jesteś w domu, staraj się nie zginać w pasie, aby podnieść przedmioty na podłodze i nie podnosić żadnych ciężkich przedmiotów. Dzięki temu nie nadwyrężysz mięśni oka. Możesz chodzić, wchodzić po schodach i wykonywać lekkie prace domowe, ale wykorzystaj to jako czas, aby wziąć to trochę łatwiej niż normalnie. W większości przypadków, gojenie jest w pełni zakończone w ciągu ośmiu tygodni. Umówimy się na wizytę kontrolną, aby sprawdzić postępy.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania po operacji zaćmy lub zastanawiasz się, czy operacja zaćmy może być rozwiązaniem dla Ciebie, skontaktuj się z nami w Allied Eye pod numerem (423) 855-8522.