Strona główna > Okulary i soczewki progresywne > Miesiąc Zdrowego Starzenia w Allied Eye

Wrzesień jest miesiącem zdrowego starzenia się

Ponieważ ludzie żyją dłużej, rośnie liczba starszych Amerykanów z pogarszającym się wzrokiem. Amerykańska Akademia Okulistyki (AAO) przewiduje, że w najbliższych latach liczba ta podwoi się. Podczas gdy wiele problemów z widzeniem można poprawić za pomocą soczewek korekcyjnych lub operacji, słabe widzenie związane z wiekiem nie może.

Nie oznacza to jednak, że nie można nic zrobić, aby poprawić jakość życia ze słabym widzeniem. Dr Matzkin i dr Herron obchodzą Miesiąc Zdrowego Starzenia się, podając następujące, zalecane przez AAO wskazówki dotyczące dobrego życia po diagnozie słabego widzenia.

Co to jest słabe widzenie?

Starsze osoby ze słabym widzeniem mają ślepe miejsca, które przeszkadzają w wykonywaniu zwykłych zadań, takich jak prowadzenie samochodu, czytanie i widzenie twarzy. Najczęściej jest to spowodowane zwyrodnieniem plamki żółtej związanym z wiekiem, ale jaskra, choroby siatkówki i choroby oczu związane z cukrzycą również często przyczyniają się do pogorszenia wzroku.

Jeśli doświadczasz pogorszenia widzenia, ważne jest, aby jak najszybciej udać się do okulisty. Nasz zespół może pomóc w dokładnym określeniu lokalizacji martwych punktów i stopnia utraty wzroku.

Co to jest rehabilitacja wzroku?

Rehabilitacja wzroku pomaga osobom słabo widzącym nadal cieszyć się bezpiecznym, niezależnym życiem. Nie powinna być jednak traktowana jako ostateczność. Narzędzia i techniki rehabilitacji wzroku są najbardziej pomocne, gdy wprowadza się je jak najszybciej po odkryciu słabego widzenia.

Chociaż każdy plan rehabilitacji wzroku jest dostosowany do danej osoby, może on obejmować takie urządzenia jak lupy wideo lub okulary z kamerami, które ułatwiają widzenie twarzy i czytanie tekstu.

Porady dotyczące życia z niskim widzeniem

Istnieje wiele prostych zmian, które mogą pomóc osobom słabowidzącym poruszać się po życiu w sposób bardziej przejrzysty, w tym:

  • Decluttering domu i organizowanie. Nie tylko ułatwi to znalezienie potrzebnych przedmiotów, ale także zmniejszy ryzyko upadku.
  • Poprawa kontrastu wizualnego. Używaj jasnych kolorowych naczyń na ciemnych blatach, kup dywaniki, które kontrastują z kolorem podłogi, i zastosuj odblaskową lub kolorową taśmę wzdłuż krawędzi stopni.
  • Dodanie źródeł światła. Wymień ciężkie zasłony na lżejsze tkaniny, które pozwalają na filtrowanie większej ilości światła dziennego. Dodaj oświetlenie zadaniowe w kuchni i szybko wymień przepalone żarówki w lampach i napowietrznych oprawach oświetleniowych. Pamiętaj o odpowiednim oświetleniu klatek schodowych, piwnic i korytarzy.
  • Włączenie technologii. Alexa, Siri i Google Home to aktywowani głosem asystenci, którzy mogą pomóc Ci w niezliczonych codziennych zadaniach. Audiobooki są świetną alternatywą, gdy czytanie staje się uciążliwe. Aplikacja Seeing AI firmy Microsoft jest świetna dla osób z bardziej zaawansowaną utratą wzroku.

Czy Ty lub ktoś z Twoich bliskich żyje z niedowidzeniem? Nasi gościnni i profesjonalni specjaliści mogą pomóc Ci osiągnąć najlepsze widzenie na każdym etapie życia. Prosimy o sms lub telefon (423) 855-8522, aby umówić się na wizytę i kliknij tutaj , aby przeczytać o naszych aktualnych protokołach bezpieczeństwa COVID-19. Czekamy na Ciebie!