Strona główna > Okulary i soczewki progresywne > Nowe izraelskie leczenie jaskry

Nowe izraelskie leczenie jaskry

Jaskra jest poważną, zwyrodnieniową chorobą oczu, która najczęściej występuje u osób w wieku 60 lat i starszych. Ponad 3 miliony Amerykanów żyje z jaskrą i jest ona główną przyczyną ślepoty wśród Latynosów i Afroamerykanów.

Jaskrze można na ogół zapobiegać, stosując krople do oczu lub operacje laserowe, jednak każda z tych opcji ma swoje minusy. Pacjenci często zapominają o regularnym stosowaniu kropli do oczu, a tradycyjna operacja laserowa może być niewygodnym zabiegiem.

Dr Matzkin i dr Herron są podekscytowani pojawieniem się na horyzoncie nowej metody leczenia jaskry. Urządzenie Eagle, opracowane przez izraelski startup Belkin Laser, to innowacyjna, bezkontaktowa metoda leczenia laserowego, która jest obecnie badana w Europie i Izraelu.

Jak to działa

Wody wodne to przezroczysty, galaretowaty płyn, który wypełnia przestrzeń między rogówką a soczewką oka. Zapewnia on odżywianie otaczających tkanek i działa jako amortyzator wstrząsów.

Oko nieustannie produkuje nową ciecz wodnistą, co wymaga systemu odprowadzania, aby utrzymać prawidłowe ciśnienie w oku. Jaskra powstaje, gdy system drenażu jest zablokowany, co powoduje wzrost ciśnienia w gałce ocznej (IOP).

Obecnie stosowana laserowa chirurgia oka w przypadku jaskry nosi nazwę selektywnej trabekuloplastyki laserowej (SLT). Polega ona na przyłożeniu do oka dużej, obrotowej soczewki, przez którą przechodzi 100 oddzielnych wiązek laserowych przywracających prawidłowy przepływ cieczy wodnistej. Zabieg trwa około 10 minut i może być niekomfortowy.

Alternatywna metoda leczenia laserem firmy Belkin transmituje ponad 100 wiązek laserowych niemal jednocześnie. Oznacza to, że procedura kończy się w ciągu kilku sekund i nie powoduje dyskomfortu. Nie ma też fizycznego kontaktu z okiem.

Kiedy ta opcja będzie dostępna w Stanach Zjednoczonych?

Chociaż na harmonogram wpłynęła pandemia wirusa Covid-19, Belkin ma nadzieję, że zabieg zostanie wprowadzony na rynek Unii Europejskiej w 2022 roku. Przewiduje się, że po tym terminie nastąpi zatwierdzenie przez FDA, ale nie podano jeszcze żadnej daty.

Jeśli cierpisz na jaskrę lub obawiasz się jej rozwoju - Allied Eye jest tu dla Ciebie. Nasi gościnni i profesjonalni specjaliści pomogą Ci osiągnąć najlepszy wzrok na każdym etapie życia. Aby umówić się na wizytę, wyślij SMS lub zadzwoń pod numer (423) 855-8522. Kliknij tutaj, aby przeczytać o naszych aktualnych protokołach bezpieczeństwa Covid-19. Czekamy na Ciebie już wkrótce!