Strona główna > Okulary i soczewki progresywne > Okulary przeciwsłoneczne to coś więcej niż tylko moda

Okulary przeciwsłoneczne są jednym z najbardziej zabawnych akcesoriów dla modnych folków. Niezależnie od tego, czy jesteś w stylowej parze aviatorów, czy wolisz zabawny nadruk na swoich oprawkach, projektanci mody zwiększyli swoją grę bardziej niż kiedykolwiek w ostatnich latach, rozszerzając swoje projekty na piękne okulary. Ale te okulary przeciwsłoneczne, które nosisz, są czymś więcej niż tylko dodatkiem. Mogą one chronić Twoje oczy przed promieniami ultrafioletowymi (UV), podobnie jak krem z filtrem chroni Twoją skórę. Chociaż tylko połowa Amerykanów, którzy kupują okulary przeciwsłoneczne, sprawdza stopień ochrony przed promieniowaniem UV, uważamy, że przy wyborze idealnej pary należy pamiętać o promieniach UVA i UVB, które mogą uszkodzić oczy!

Bez okularów przeciwsłonecznych, słońce może mieć bardzo negatywny wpływ na nasze oczy. Na przykład 20% przypadków zaćmy jest spowodowanych długotrwałą ekspozycją na promieniowanie UV. Ponadto, promienie ultrafioletowe słońca mogą uszkodzić naszą siatkówkę, co niszczy centralne widzenie i prowadzi do zwyrodnienia plamki żółtej. Zwyrodnienie plamki żółtej jest jedną z głównych przyczyn ślepoty w Stanach Zjednoczonych. Wreszcie, ekspozycja na promieniowanie UV może spowodować wzrost tkanki na białej części powierzchni oka, zwanej pterygium. Ten wzrost tkanki może zmienić krzywiznę powierzchni gałki ocznej, powodując astygmatyzm.

Dbanie o zdrowie oczu nie oznacza, że musisz nosić okulary przeciwsłoneczne, które są mniej stylowe. Salon optyczny Allied Eye jest w pełni zaopatrzony w liczne pary oprawek od najlepszych projektantów. Jamie uwielbia konsultować się z pacjentami w sprawie wyboru odpowiedniej pary dla ich osobistego stylu i zdrowia oczu. Wiele z tych oprawek może być nawet wyposażonych w soczewki na receptę.

Chętnie udzielimy Ci wszelkich informacji na temat tego, co czyni super parę okularów przeciwsłonecznych. Aby porozmawiać z pracownikami Allied Eye Optical Shop, uzyskać więcej informacji na temat chirurgii korekcyjnej oczu lub umówić się na wizytę u okulisty, prosimy o kontakt telefoniczny lub tekstowy z naszymi biurami pod numerem (423) 855-8522.