Strona główna > Okulary i soczewki progresywne > Przestań szkodzić swojemu wzrokowi

Każdego ranka budzimy się i przechodzimy przez naszą normalną codzienną rutynę. Nie bardzo myśląc o naszym wzroku, chyba że dostaniemy coś w nasze oko, co powoduje, że musimy zatrzymać się na minutę. Poza tym, nasze zdrowie oczu prawdopodobnie nie jest nigdzie blisko naszego umysłu. Ale powinno być.

Codzienne zużycie

Czy wiesz, że każdego dnia robisz coś, co szkodzi zdrowiu Twoich oczu? Nawet jeśli nie wyrządzasz szkód celowo, twoje działania nadal zbierają żniwo na twoim wzroku.

Na przykład, jak długo siedzisz przed ekranem? Czy właśnie czytasz ten blog, czy też byłeś na komputerze na długo przed dotarciem do naszej strony? Chociaż czas spędzony przed ekranem będzie prawdopodobnie częścią każdego dnia, zwłaszcza jeśli chodzi o pracę, nie musi on powodować problemów z naszym wzrokiem. Kiedy wpatrujemy się w ekran, zwykle nie mrugamy tak często jak zwykle, co powoduje podrażnienie i suchość oczu. Dlatego, gdy siedzisz przed ekranem (czy to smartfon, tablet, komputer itp.), pamiętaj, aby odwrócić wzrok i dać mu przerwę, przynajmniej raz na godzinę na kilka minut.

Ponadto, spanie w kontaktach i makijażu oczu to nie tylko lenistwo - powoduje ono wzrost ryzyka infekcji! Bez względu na to, jak bardzo jesteś zmęczony, zawsze usuwaj makijaż oczu i wyjmuj soczewki kontaktowe.

Czy twój wzrok wydaje się ostatnio trochę "nieobecny"? Czy mrużysz oczy częściej niż zwykle? Zadzwoń do nas teraz na wizytę, abyśmy mogli dowiedzieć się, co się dzieje i omówić plan leczenia, który sprawi, że znów będziesz cieszyć się swoim wzrokiem!