The Eyes Have It

Według American Academy of Ophthalmology, ponad 24,4 miliona osób mieszkających w Stanach Zjednoczonych cierpi na zaćmę do czasu osiągnięcia wieku 40 lat i więcej. Nie oznacza to, że można czekać aż do osiągnięcia wieku 40 lat przed uzyskaniem pierwszego badania oczu. W rzeczywistości, badania oczu powinny rozpocząć się już w wieku sześciu miesięcy, jak twierdzi American Optometric Association. Oto dlaczego.

Dbaj o zdrowie swoich oczu

Poniżej znajdują się zalecenia Amerykańskiego Stowarzyszenia Optometrycznego dotyczące tego, jak często i w jakim wieku powinieneś poddać się badaniu wzroku:

Dla niemowląt - od urodzeniado 24 miesięcy - pacjencipowinni otrzymać badanie oczu około sześciu miesięcy życia. Dla maluchów i przedszkolaków - od dwóchdo pięciu lat -badanie oczu powinno mieć miejsce w wieku około trzechlat. Następnie, gdy pacjent osiągnie wiek szkolny - od 6do 18 lat- powinien poddać się badaniu oczu przed lub w trakcie pierwszej klasy, a następnie co dwa lata. Osoby w wieku 18 lat i starsze powinny badać oczy co roku.

Dlaczego badanie wzroku należy rozpocząć w tak młodym wieku? To proste. Wzrok jest ważny dla naszego zdrowia. Szczególnie podczas naszych podstawowych lat, nasz wzrok jest związany z naszym procesem uczenia się. Jeśli mamy problemy z widzeniem, gdy jesteśmy młodzi, wtedy mamy trudności z widzeniem tego, co dzieje się w klasie, jak również z wypełnianiem zadań domowych. Ponieważ jednak w dzieciństwie niekoniecznie wiemy, czym jest dobry wzrok, nie zdajemy sobie sprawy, że mamy trudności. Dlatego też badanie wzroku jest kluczowe w upewnieniu się, że nasze oczy pozostaną zdrowe w miarę starzenia się.

Oczywiście, są to tylko zalecenia. Twój lekarz może zwiększyć liczbę badań oczu, jeśli pojawią się jakieś schorzenia.

Niezależnie od tego, czy minęło już trochę czasu od ostatniego badania oczu, czy też nigdy go nie wykonywałeś, umów się na wizytę u jednego z naszych lekarzy już dziś, aby upewnić się, że Twoje oczy są w najlepszej formie.