Strona główna > Okulary i soczewki progresywne > Trzy opcje dla lepszego widzenia

Jeśli Twój wzrok nie jest już taki jak dawniej, nie ma powodu, by zadowalać się życiem bez ostrości widzenia. Dzięki postępowi technologicznemu istnieje więcej rozwiązań dla typowych problemów ze wzrokiem niż kiedykolwiek wcześniej.

Soczewki korekcyjne są nadal najbardziej rozpowszechnioną metodą korekcji wzroku. Są one niedrogie, dostosowane do potrzeb użytkownika, a receptę można łatwo zmienić w razie potrzeby. Jeśli chcesz czegoś bardziej trwałego, chirurgia refrakcyjna LASIK może być idealnym rozwiązaniem. Jeśli Twoje problemy z widzeniem są spowodowane zaćmą, implant soczewki może przywrócić Ci wzrok. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej na temat trzech najlepszych dróg do lepszego widzenia w Allied Eye.

1. Okulary/soczewki kontaktowe

Okulary i soczewki kontaktowe korygują różne problemy ze wzrokiem. Większość z tych problemów występuje, gdy osoba ma inny kształt gałki ocznej, który uniemożliwia prawidłowe skupianie się światła na siatkówce. Do schorzeń korygowanych za pomocą soczewek korekcyjnych należą:

  • Krótkowzroczność (myopia): Osoby krótkowzroczne widzą wyraźnie przedmioty z bliska, ale mają niewyraźne widzenie na odległość. W przypadku krótkowzroczności gałka oczna ma wydłużony kształt, przypominający bardziej piłkę nożną niż kulę ziemską. Około 30 procent populacji Stanów Zjednoczonych jest krótkowidzami.
  • Dalekowzroczność (nadwzroczność): Dalekowzroczność jest przeciwieństwem krótkowzroczności. Przedmioty są rozmazane, gdy są widziane z bliska, ale wyraźne z daleka. W przypadku nadwzroczności gałka oczna jest krótsza niż zwykle. Tylko 5 do 10 procent populacji Stanów Zjednoczonych jest dalekowzroczna.
  • Astygmatyzm: Ta wada refrakcji występuje u około jednej na trzy osoby i może towarzyszyć krótkowzroczności lub dalekowzroczności. Powoduje zniekształcone lub zamazane obszary widzenia, a także może powodować bóle głowy i dyskomfort oczu.
  • Prezbiopia (widzenie do czytania): Prawie każdy człowiek w wieku 40 lat lub starszy doświadcza w pewnym stopniu prezbiopii. Jest ona spowodowana związanym z wiekiem stwardnieniem soczewki, które zbiega się z osłabieniem mięśni wokół oka. Takie połączenie utrudnia skupienie wzroku na książkach, ekranach smartfonów i innych przedmiotach oglądanych z bliska.

Chociaż okulary do czytania korygujące prezbiopię są dostępne niemal w każdym sklepie spożywczym lub drogerii, soczewki wystarczająco mocne, aby skorygować krótkowzroczność, nadwzroczność i astygmatyzm, muszą być przepisane przez okulistę. Dennis Matzkin M.D., Dr. Herron i nasz zespół techników mogą pomóc Ci wybrać najlepsze dla Ciebie soczewki korekcyjne. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o opcjach okularów.

Kontakty są dobrym wyborem dla osób, które nie mogą lub nie chcą nosić okularów. Około 41 milionów Amerykanów w wieku powyżej 18 lat nosi soczewki kontaktowe. Kontakty muszą być profesjonalnie dopasowane i zakupione na receptę, a użytkownik musi przestrzegać zasad higieny soczewek kontaktowych. Obecnie można wybrać soczewki kontaktowe wielokrotnego użytku lub jednodniowe, a także soczewki kolorowe, aby podkreślić lub zmienić kolor oczu.

2. LASIK

Każdego roku w Stanach Zjednoczonych prawie 600 000 osób poddaje się operacji LASIK. Większość z tych osób uzyskuje w końcu widzenie 20/20. Chociaż liczby różnią się w zależności od badań, większość pacjentów zgłasza wysoki stopień zadowolenia z zabiegu - od 80 do 96 procent.

Ta chirurgia refrakcyjna koryguje krótkowzroczność, dalekowzroczność i astygmatyzm. Lekarz użyje specjalnego lasera do zmiany kształtu rogówki, przezroczystej przedniej części oka. W ten sposób usuwa się nieprawidłowości, które uniemożliwiają skupienie światła na siatkówce. Dr Matzkin wykonał ponad 10 000 udanych zabiegów laserowych i jest wysoko cenionym chirurgiem refrakcyjnym.

3. Chirurgia zaćmy

Katarakta to zmętnienie naturalnie przejrzystej soczewki oka. W większości przypadków zaćma rozwija się z czasem, jako część procesu starzenia się. W innych przypadkach powstają one po urazie oka lub operacji jaskry.

Jeśli doświadczasz zamazanego, zamglonego lub mętnego widzenia, przyczyną może być zaćma. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o oznakach, objawach i możliwościach leczenia zaćmy. Chociaż jedyną opcją leczenia jest operacja, zdecydowana większość pacjentów stwierdza, że ich widzenie po operacji zostało przywrócone w stopniu przewyższającym oczekiwania. Większość z nich po operacji zaćmy jest w stanie zrezygnować z noszenia okularów lub kontaktów.

Mgr Dennis Matzkin jest dyplomowanym chirurgiem refrakcyjnym i chirurgiem zaćmy. Ma wieloletnie doświadczenie w przeprowadzaniu operacji zaćmy, podczas których zastępuje naturalną soczewkę wieloogniskową soczewką wewnątrzgałkową (IOL) najwyższej jakości. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji na temat operacji wszczepienia IOL w Allied Eye.


Jeśli chciałbyś umówić się na wizytę z naszym zespołem specjalistów, zadzwoń lub wyślij SMS pod numer (423) 855-8522. Nie możemy się doczekać, aby zaspokoić Twoje potrzeby w zakresie pielęgnacji i noszenia okularów!