Strona główna > Okulary i soczewki progresywne > Twój smartfon nie jest przyjacielem dla twojego wzroku

Zespół Allied Health życzy sobie, aby nasze smartfony były naszymi przyjaciółmi. Prawdopodobnie nie byłoby tak źle, gdyby tak zwany "cyfrowy świat" nie patrzył nam w twarz 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu. Ale tak jest. Spędzamy większość naszego czasu przed jakimś urządzeniem elektronicznym, czy to komputerem, smartfonem, tabletem czy innym urządzeniem, i nie dajemy naszym oczom przerwy, której potrzebują. I to szkodzi naszemu wzrokowi.

Gdybyś miał zgadywać, ile czasu w ciągu dnia spędzasz przed urządzeniem elektronicznym? Czy byłyby to cztery godziny? Sześć godzin? Więcej niż osiem godzin? Szanse są takie, że jest to więcej niż powinieneś dla dobra swojego wzroku.

Kiedy wpatrujesz się w ekran przez cały dzień, zwiększasz ryzyko przemęczenia oczu, swędzenia i zaczerwienienia oczu - co może prowadzić do uszkodzenia siatkówki.

Chroń swoje oczy

Choć w swojej pracy możesz nie być w stanie całkowicie uwolnić się od komputera lub smartfona, istnieją sposoby, które pomogą Ci zmniejszyć ryzyko, jakie dla Twojego wzroku może stanowić patrzenie na intensywne światło ekranu.

Po pierwsze, ograniczenie czasu spędzanego przy ekranie w jak największym stopniu jest najlepszym sposobem na ochronę oczu. Dlatego, jeśli nie musisz być przed ekranem, nie rób tego.

Kiedy korzystasz z urządzenia, staraj się zmniejszyć odblaski pochodzące od ekranu, stosując ochraniacze ekranu i przyciemniając jego jasność.

Staraj się też dać odpocząć swoim oczom. Jedną z zasad zalecanych przez większość ekspertów jest zasada 20-20-20, która oznacza, że na każde 20 minut spędzone przed ekranem, należy wpatrywać się w coś, co znajduje się w odległości co najmniej 20 stóp przez co najmniej 20 sekund.

Jeśli masz jakiekolwiek problemy z widzeniem, takie jak suchość oczu, zaczerwienienie lub swędzenie, umów się na wizytę w Allied Eye, aby sprawdzić swoje oczy.