Strona główna > Okulary i soczewki progresywne > Zachowaj zdrowie oczu nawet przy cukrzycy

Według American Diabetes Association, w latach 2005-2008, spośród dorosłych z cukrzycą w wieku 40 lat lub starszych, 4,2 miliona osób cierpiało na retinopatię cukrzycową, która polega na uszkodzeniu małych naczyń krwionośnych znajdujących się w siatkówce, co powoduje utratę wzroku. Jeśli u Ciebie lub kogoś bliskiego zdiagnozowano cukrzycę, dowiedz się więcej o tym, jakie kroki możesz podjąć, aby pomóc w zapobieganiu chorobom oczu spowodowanym przez cukrzycę.

Przezwyciężenie cukrzycowej choroby oczu

Pierwszą rzeczą, którą powinna zrobić każda osoba z cukrzycą, jest kontrolowanie poziomu cukru we krwi. Nie tylko wysoki poziom cukru we krwi powoduje inne objawy, takie jak problemy żołądkowe, problemy skórne, itp., wzrost poziomu cukru we krwi może również powodować problemy z widzeniem, w tym zwiększone ryzyko retinopatii cukrzycowej.

Ponadto, cukrzycowe choroby oczu mogą być spowodowane przez wysokie ciśnienie krwi. Dlatego należy utrzymać zdrową wagę, ograniczyć spożycie sodu, codziennie ćwiczyć i stosować zdrową dietę, aby utrzymać prawidłowe, zdrowe ciśnienie krwi.

Rzucenie palenia i coroczne badania okulistyczne mogą również pomóc w promowaniu dobrego zdrowia oczu. Porozmawiaj ze swoim lekarzem o sposobach rzucenia palenia i umów się na wizytę w naszym biurze, aby uzyskać badanie wzroku, dzięki czemu możesz mieć plan w miejscu, jeśli chodzi o cukrzycę i opiekę nad oczami.

Czy wiesz, że dr Matzkin może zdiagnozować retinopatię cukrzycową za pomocą badania klinicznego? Jeśli zdiagnozowano u Ciebie cukrzycę, umów się na wizytę u dr Matzkina już dziś, aby mógł on pomóc Ci opracować plan utrzymania zdrowia Twoich oczu.