Zimowa ochrona oczu

Choć wiele osób ma wrażenie, że ich oczy są zagrożone tylko w miesiącach letnich, kiedy słońce mocno praży, jest to mit, który należy obalić. Zimą promienie ultrafioletowe (UV) są tak samo silne i często mogą mieć szkodliwy wpływ na oczy ze względu na zwiększoną suchość i choroby występujące zimą. Ważne jest, aby pamiętać, że okulary przeciwsłoneczne nie są przeznaczone wyłącznie na lato - są one całoroczną inwestycją w zdrowie Twoich oczu!

Chroń swoje oczy

Czy wraz z nadejściem chłodów odłożyłeś okulary przeciwsłoneczne? Nadszedł czas, aby je z powrotem wyjąć, ponieważ Twoje oczy potrzebują teraz takiej samej ochrony, jak latem przed promieniami UV. Silne promienie UV mogą prowadzić do natychmiastowych i długotrwałych problemów z oczami, takich jak zwyrodnienie plamki żółtej, zaćma i problemy z widzeniem w nocy.

Wybierając się na zewnątrz w zimowy dzień, pamiętaj, aby odpowiednio się spakować.

Przede wszystkim weź parę okularów przeciwsłonecznych. W razie potrzeby trzymaj jedną parę w domu, drugą w samochodzie, a trzecią w biurze, abyś nigdy nie musiał się martwić, że zabraknie Ci okularów. Jeśli jesteś podobny do nas, łatwo o czymś zapomnieć, więc posiadanie kilku dodatkowych rzeczy nie zaszkodzi.

Jeśli wybierasz się tej zimy na narty lub snowboard, ćwiczysz na świeżym powietrzu lub jeśli pracujesz w zawodzie, który wymaga przebywania na świeżym powietrzu, odblaskowe okulary sportowe lub ochrona oczu to pierwsza rzecz, którą powinieneś spakować.

Jeśli wybierasz się na imprezę sportową na świeżym powietrzu, oprócz okularów przeciwsłonecznych spakuj także kapelusz, aby zapewnić sobie dodatkową ochronę przed zimowym słońcem. Kapelusze nie służą wyłącznie do ochrony twarzy przed poparzeniem słonecznym, ale mogą znacznie ograniczyć ilość promieni, które docierają do oczu. Należy pamiętać, że jest to ważne również w pochmurne dni. W rzeczywistości 80 procent szkodliwych promieni UV dociera do oczu nawet w pochmurny dzień!